La Putyka – Inspirace dětem

Druhá červnová neděle bude na Špejcharu patřit dětským domovům a rodinám s dětmi

Asi dvě stě dětí z celé České republiky se v neděli 10. června v 10 hodin sjede na pražskou Letnou, aby se učily žonglovat, tancovat, zpívat, skákat na trampolíně a dělat další akrobatické kousky. Tyto základní disciplíny nového cirkusu budou děti moci vstřebávat v unikátním prostředí cirkusového stanu. Po skončení tréninků se mohou těšit na výlet do daleké Afriky, na který je vezmou herci Divadla Drak z Hradce Králové se svým představením Černošská pohádka.

Tréninky povedou herci a akrobaté z pražského novocirkusového souboru La Putyka, pro nějž se Špejchar stal na první dva letní měsíce druhým domovem díky projektu ChapiteauX. „La Putyka – inspirace dětem“ má být pro děti i pro soubor samotný příjemně stráveným dopolednem. Ale nejen tím.
„Jsme rádi, že se děti setkávají s naší prací a že to pro ně může být inspirace. Někdy stačí jediný impulz, aby se probudil zájem a nastartoval skrytý talent. A v dětských domovech je talentovaných dětí hodně,“ říká Rosťa Novák, principál Cirku La Putyka, sám herec, performer, akrobat a loutkoherec. „Sám vím, jak je v dětství a mládí důležité uchopit nějaké téma a mít vzor. Byl jsem divoké dítě a ještě divočejší teenager.“

Na projektu „La Putyka – inspirace dětem“, v rámci něhož se soubor setkává s dětmi z dětských domovů, spolupracuje Rosťa Novák již několik let s Tomášem Slavatou. Tento úspěšný triatlonista si ve svých 21 letech osvojil dvě děti z dětského domova a vedle sportovní kariéry nepřestává pracovat pro ty nejmladší z dětských domovů.

„Jsem za tuto spolupráci velice rád. La Putyce a Rosťovi patří velký dík za to, že mi umožnil skrze projekty, které dělám pro děti – ať už z dětských domovů, nebo z rodin, které to nemají jednoduché – vstoupit do krásného světa umění,“ vysvětluje Tomáš Slavata. Jeho projekty pro děti jsou o sportu a o motivaci, kterou člověk potřebuje k naplňování svých snů.

Díky projektu „La Putyka – inspirace dětem“ může malým zájemcům předvést úplně jiný způsob spojení sportu a divadla. „Je to jen zlomek toho, co lze pro ty děti udělat, ale věřím, že třeba alespoň jedno dítě ze sta načerpá inspiraci a řekne si, že chce být jako Rosťa nebo jeho kamarádi. A dokáže to,“ doufá Tomáš Slavata.

Další informace:
„La Putyka – inspirace dětem“: Projekt vznikl s myšlenkou podporovat děti z dětských domovů, nabízet jim jiný, inspirativní pohled na spojení divadla a cirkusu. Děti, ale i dospělí se v každodenním rušném městě ocitnou v originálním cirkusovém šapitó, kde se jim představí akrobaté, tanečníci a klauni a kde si budou moci i ti nejmenší na chvíli vyzkoušet, jaké je to být na chvíli akrobatem, tanečníkem, nebo třeba žonglérem. Občerstvení pro děti zajistí Nadační Fond Albert a KMV Mattoni.


Tomáš Slavata: Úspěšný triatlonista a nejmladší nositel ceny Mezinárodního olympijského výboru Sport a společenská odpovědnost. Více informací na http://tomasslavata.cz.

Projekt ChapiteauX: Od začátku června do konce července 2012 vystupuje Cirk La Putyka ve vlastním cirkusovém stanu na pražském Špejcharu. Kromě svých čtyřiceti představení nabízí i bohatý doprovodný program. Více informací na http://www.chapiteau-x.cz.

Rosťa Novák: Principál souboru Cirk La Putyka. Stojí za mnoha projekty, jimiž změnil pohled na dnešní umění a které byly oceněny řadou prestižních cen. Nebál se přijmout výzvu dnešního světa. Vystoupení, jež berou dech, jsou toho důkazem.

AKTUALITY

2.4.
2018
Chtěl bych vás všechny pozvat na akce, které chystáme po celé ČR. Už za pár dní roztočíme kolotoč závodů pro děti ->
2.4.
2018
"Velké věci vznikají někdy z maličkostí. Muž, kterého uvidíte v reportáži Karolíny Liškové, jako chlapec závodil s tramvají. Někdo ho viděl, pochválil a vedlo to k tomu, že on dnes pomáhá dalším…
9.2.
2018
Mám za sebou další sezonu a přede mnou rok 2018. Rok 2017 byl pro mne jako každý rok náročnější co do počtu akcí a časového vytížení. Už ke konci sezony jsem cítil, že jedu z posledních sil. Máme…
18.9.
2017
Je 7: 40 a my dorazili na místo závodu, abychom postavili tratě, zázemí a také uklidili, aby se děti v 12 hodin mohli postavit na start finálového závodu Slavata Tour. Jak nejlépe popsat atmosféru…
22.6.
2017
Třetí štace na Moravě za náma a Moraviaman - Slavata triatlon tour odstartoval triatlonovy svátek na Šterkači :) Další šťastné děti a výherci kol. Společně s Petrem Vabrouškem…