Finále 2. ročníku Albert Triatlon Tour podpořili čeští olympionici

Téměř devítiměsíční úsilí organizátorů 2. ročníku Albert Triatlon Tour v čele s českým triatlonistou a patronem akce, Tomášem Slavatou, včera skončilo celorepublikovým finálovým kolem v Praze – Butovicích. Na stupních vítězů stanuly děti celkem v 11 kategoriích. Ceny vítězům předávali olympijský vítěz z Londýna, David Svoboda a olympionička Lenka Kovářová.

Start závodu – Kachny :-)

Kolem 11. hodiny dopolední se v Praze – Butovicích začali sjíždět dětští finalisté Albert Triatlon Tour z dětských domovů i široké veřejnosti ze všech koutů České republiky. Mnozí z nich měli za sebou intenzivní dvouměsíční přípravu na finálový závod. V sázce bylo mnohé. Nejen hodnotné ceny jako profesionální kola či zahraniční pobyty ve sportovním kempu, ale i ocenění z rukou těch nejlepších v českém sportu a možnost zapojit se prostřednictvím Českého svazu triatlonu do dalších tréninkových programů, a přiblížit se tak zas o kousek více svým snům.

Počasí dětem skutečně přálo, a tak závodníkům ve věku 5 až 18 let nic nebránilo podávat ty nejlepší sportovní výkony. Závodilo se v „kachnách“ – chůzi v podřepu s rukama za zády, která z bezpečnostních důvodů nahrazuje plavání, jízdě na kole a běhu. Jednotlivé tratě byly svou délkou a náročností přizpůsobeny jednotlivým věkovým kategoriím. Chlapci i holčičky celé závody intenzivně prožívaly, stejně jak jejich fandící tety a strejdové z dětských domovů, rodiče, prarodiče a kamarádi, kteří nadšeně fandili. Díky skvělé organizaci proběhly závody navzdory svému rychlému sledu bez problémů a zranění.

Jmenovitě se na jedenácti prvních místech umístili tito závodníci, kteří také postupují na sportovní soustředění v zahraničí: Marek Havrlant, Tereza Hradilová, Filip Chýle, Šárka Půstová,Martin Burian, Sára Čermáková, Vilém Merta, Tereza Neumannová, Daniel Chrástek, Renata Škrdlová, Michal Šedivý.

Na místo dorazili i čerstvý olympijský vítěz v pětiboji David Svoboda a olympionička a sportovní ředitelka České triatlonové asociace, Lenka Kovářová, aby se podívali na ty, které je možná jednoho dne budou v jejich úspěších následovat a předali jim zasloužené ceny. Jak jsme již informovali, také pro patrona akce, Tomáše Slavatu, se nesl rok 2012 v duchu olympijském, neboť 29. března v Praze obdržel cenu Mezinárodního Olympijského Výboru. Oceněn byl v kategorii Sport a sociální odpovědnost za svůj projekt na podporu dětí z dětských domovů a sociálně znevýhodněných.

David Svoboda, Lenka Radová a Tomáš Slavata

Díky České triatlonové asociaci bude všech 11 vítězů z dnešního finále oceněno ještě jednou, a to sice v rámci Vyhlášení českého poháru v triatlonu. To proběhne 10. listopadu 2012 v Národní galerii v Praze, kde děti stanou po boku nejlepších českých triatlonistů.

Velké poděkování patří všem , kteří mi po celou dobu pomáhali, aniž by za to něco chtěli. Celý tento projekt, je hodně postaven na dobrovolnosti lidí a na tom co je ve mne. V poslední době cítím, že se ze závodů stává hon za úspěchem, na kolo či o celkové vítězství. Často jsou zatím schovány představy ambicózních rodičů, kteří nedokáží přijmout prohru. Ale ne vše co přichází ze světa dospělých, je to jediné správné. Tento projekt je pro všechny děti, a pro ty které se učí právě prohru přijmout. Přesto mají spoustu odhodlání bojovat za své sny, a to bez rozdílů světů, v nichž vyrůstají. Moc děkuji všem kteří přišli a pomohli.

Za podporu děkujeme partnerům:
Nadační fond Albert, Atletika Tábor, AUTHOR, DKNV stavební, CS-projekt, Český Olympijský výbor a Triatlonová asociace

AKTUALITY

8.5.
2019
Zahajovací pražský závod 9. ročníku Slavata tour se letos nesl v trochu jiném duchu, než by mnozí čekali. Před Městským úřadem Řepy totiž netradičně v tomto roce vyrostlo kromě zázemí pro závod i…
2.4.
2019
Srdečně vás všechny zveme společně s dětmi na pražský závod Slavata tour, ale hlavně v ten den vstoupím s Pájou do svazku manželského :-). Moc se na Vás všechny těšíme a věříme, že ten den bude…
4.2.
2019
Přípravy na Slavata Triatlon Tour 2019 jsou v plném proudu! Už si tak můžete plánovat, na který závod vyrazíte s vašimi dětmi. Nejen, že si zazávodí, ale ještě zabojují o nová horská kola
11.12.
2018
Každá sezona je náročná a já každý rok říkám, že musím ubrat, ale zatím se mi to nedaří. Potkáváme se během celého roku, kdy mne potkáváte v teplákách a s pracovními rukavicemi. Přejíždím z jedné…
17.9.
2018
????Velké finále za námi…