Gong v Ostravě patřil dětem a splněnému přání

Dne 5. 4. 2013 se v Ostravské aule Gong konala akce Nadačního fondu Tomáše Slavaty a Rosti Nováka pro dětské domovy z Ostravy a okolí. Společnost Cirk La Putyka hostuje v ostravském Gongu, kde v průběhu dvou týdnů odehraje všechna svá představení. Na jedno z nich, Slapstick Sonátu, přijelo 130 dětí z 5 dětských domovů a sociálně slabých rodin z Ostravy a okolí. Také díky Armádě spásy mohly dorazit rodiny, které by se nikdy, na tak krásné vystoupení nedostaly.

Akci zahájil principál společnosti Cirk La Putyka Rosťa Novák, který děti seznámil s žánrem nový cirkus a se zákulisím divadelních příprav. Svačinu pro děti připravil Nadační fond Albert formou Zdravé pětky, pití zajistila společnost Mattoni.

Poté děti shlédly samotné představení, které je plné akrobacie, grotesky, tance a strhující hudby. Před plným sálem diváků předali účinkující dárek Nadačního fondu dívence, jejímž dlouho nesplněným přáním bylo jízdní kolo, ale to už Vám více prozradí slova třídní učitelky.

Moc se nám to líbilo!

Samotná slova, paní Učitelky:

Jako blesk z čistého nebe přišlo pozvání na představení LA PUTYKA – Inspirace dětem. K tomu jako bonus měla být beseda s Tomášem Slavatou, Rosťou Novákem a herci s Cirk La Putyka, že k tomu bude i svačinka nikdo nedoufal. Celá třída jásala – něco takového se jim ještě nikdy nestalo a možná ani nikdy už nestane. Nikdo z nich nečekal, že si jeden ze spolužáků odnese po představení „opožděný vánoční dárek“.

Všechno bylo naprosto skvělé, pohlédnout do zákulisí artistů se jen tak často nevidí. Děti však marně čekaly „svého “ Tomáše, který je tady pozval, neustále se vyptávaly, jestli přece jen nakonec nepřijede. Po představení, kdy celá Ostrava ve stoje tleskala účinkujícím, Rosťa Novák předal Anitě dárek… vysněné kolo!

Anita v páté třídě neumí jezdit na kole, protože jednoduše její maminka na něj nemá. Ani nevím, jestli víc dojatá byla Anita, která se nezmohla ani na slovo, nebo její maminka, která jen tiše plakala nebo zbytek třídy která šíleně jásala. Takto napsané asi těžko vystihuje atmosféru dané chvíle, ale kdo už někdy něco takového zažil, dovede si to lehce představit. Bylo to krásné, že Tomáš dostál svého slibu a s Rosťou pomohli splnit Vánoční dárek.

Anita měla možnost se pak ještě vyfotit s artisty a pak mi jen neustále opakovala, že tomu pořád nemůže uvěřit, že má pocit, že sní. Přeji všem, kteří pomáhají sny plnit, aby jim to vydrželo taky co nejdéle. Od srdce děkuji Vám všem.

Za Anitku a za celou 5. A Hana D

AKTUALITY

2.4.
2018
Chtěl bych vás všechny pozvat na akce, které chystáme po celé ČR. Už za pár dní roztočíme kolotoč závodů pro děti ->
2.4.
2018
"Velké věci vznikají někdy z maličkostí. Muž, kterého uvidíte v reportáži Karolíny Liškové, jako chlapec závodil s tramvají. Někdo ho viděl, pochválil a vedlo to k tomu, že on dnes pomáhá dalším…
9.2.
2018
Mám za sebou další sezonu a přede mnou rok 2018. Rok 2017 byl pro mne jako každý rok náročnější co do počtu akcí a časového vytížení. Už ke konci sezony jsem cítil, že jedu z posledních sil. Máme…
18.9.
2017
Je 7: 40 a my dorazili na místo závodu, abychom postavili tratě, zázemí a také uklidili, aby se děti v 12 hodin mohli postavit na start finálového závodu Slavata Tour. Jak nejlépe popsat atmosféru…
22.6.
2017
Třetí štace na Moravě za náma a Moraviaman - Slavata triatlon tour odstartoval triatlonovy svátek na Šterkači :) Další šťastné děti a výherci kol. Společně s Petrem Vabrouškem…