Gong v Ostravě patřil dětem a splněnému přání

Dne 5. 4. 2013 se v Ostravské aule Gong konala akce Nadačního fondu Tomáše Slavaty a Rosti Nováka pro dětské domovy z Ostravy a okolí. Společnost Cirk La Putyka hostuje v ostravském Gongu, kde v průběhu dvou týdnů odehraje všechna svá představení. Na jedno z nich, Slapstick Sonátu, přijelo 130 dětí z 5 dětských domovů a sociálně slabých rodin z Ostravy a okolí. Také díky Armádě spásy mohly dorazit rodiny, které by se nikdy, na tak krásné vystoupení nedostaly.

Akci zahájil principál společnosti Cirk La Putyka Rosťa Novák, který děti seznámil s žánrem nový cirkus a se zákulisím divadelních příprav. Svačinu pro děti připravil Nadační fond Albert formou Zdravé pětky, pití zajistila společnost Mattoni.

Poté děti shlédly samotné představení, které je plné akrobacie, grotesky, tance a strhující hudby. Před plným sálem diváků předali účinkující dárek Nadačního fondu dívence, jejímž dlouho nesplněným přáním bylo jízdní kolo, ale to už Vám více prozradí slova třídní učitelky.

Moc se nám to líbilo!

Samotná slova, paní Učitelky:

Jako blesk z čistého nebe přišlo pozvání na představení LA PUTYKA – Inspirace dětem. K tomu jako bonus měla být beseda s Tomášem Slavatou, Rosťou Novákem a herci s Cirk La Putyka, že k tomu bude i svačinka nikdo nedoufal. Celá třída jásala – něco takového se jim ještě nikdy nestalo a možná ani nikdy už nestane. Nikdo z nich nečekal, že si jeden ze spolužáků odnese po představení „opožděný vánoční dárek“.

Všechno bylo naprosto skvělé, pohlédnout do zákulisí artistů se jen tak často nevidí. Děti však marně čekaly „svého “ Tomáše, který je tady pozval, neustále se vyptávaly, jestli přece jen nakonec nepřijede. Po představení, kdy celá Ostrava ve stoje tleskala účinkujícím, Rosťa Novák předal Anitě dárek… vysněné kolo!

Anita v páté třídě neumí jezdit na kole, protože jednoduše její maminka na něj nemá. Ani nevím, jestli víc dojatá byla Anita, která se nezmohla ani na slovo, nebo její maminka, která jen tiše plakala nebo zbytek třídy která šíleně jásala. Takto napsané asi těžko vystihuje atmosféru dané chvíle, ale kdo už někdy něco takového zažil, dovede si to lehce představit. Bylo to krásné, že Tomáš dostál svého slibu a s Rosťou pomohli splnit Vánoční dárek.

Anita měla možnost se pak ještě vyfotit s artisty a pak mi jen neustále opakovala, že tomu pořád nemůže uvěřit, že má pocit, že sní. Přeji všem, kteří pomáhají sny plnit, aby jim to vydrželo taky co nejdéle. Od srdce děkuji Vám všem.

Za Anitku a za celou 5. A Hana D

AKTUALITY

8.5.
2019
Zahajovací pražský závod 9. ročníku Slavata tour se letos nesl v trochu jiném duchu, než by mnozí čekali. Před Městským úřadem Řepy totiž netradičně v tomto roce vyrostlo kromě zázemí pro závod i…
2.4.
2019
Srdečně vás všechny zveme společně s dětmi na pražský závod Slavata tour, ale hlavně v ten den vstoupím s Pájou do svazku manželského :-). Moc se na Vás všechny těšíme a věříme, že ten den bude…
4.2.
2019
Přípravy na Slavata Triatlon Tour 2019 jsou v plném proudu! Už si tak můžete plánovat, na který závod vyrazíte s vašimi dětmi. Nejen, že si zazávodí, ale ještě zabojují o nová horská kola
11.12.
2018
Každá sezona je náročná a já každý rok říkám, že musím ubrat, ale zatím se mi to nedaří. Potkáváme se během celého roku, kdy mne potkáváte v teplákách a s pracovními rukavicemi. Přejíždím z jedné…
17.9.
2018
????Velké finále za námi…